Individual awards of the girls tournament

Year MVP Best Future
2016 Lucie Vavrochova (Plzen - Czech Republic) Lisa Rocton (Mayenne - France) 
2015 Jade Gaillard (Deux-Sèvres - France) Kaina Norbert (Orly - France)
2014 Lesly Magdelaine (Orly - France) Zoé Baury (Pacé - France)
2013 Océane Monpierre (Guadeloupe - France) Léna Montfort (Canton de Mordelles - France)
2012 Irene Medel Ruiz (Logrono - Spain) -
2011 Carla Zabala Villar (Logrono - Spain) -

Individual awards of the BOYs tournament

Year MVP Best Future
2016 Kasparas Sideravicius (Vilnius - Lietuva)   Julien Miret (La Réunion - France)
2015 Armel Traoré (Charenton - France) Griffiths Mila (La Réunion - France)
2014 Claudien Eliezer (Charenton - France) Mathis Pladys (La Rochelle - France)
2013 Vit Krejčí (SOKOL Pisek - Czech Republic) Maxence Roidor (Mayenne - France)
2012 Michael Dorn (Bamberg - Germany) Anthony Iglesia (Rochester - USA)
2011 Charles Perrier (Athénée Jupille - Belgium) Augustas Tvarijonas (Vilnius - Lietuva)
2010 Thomas Durand (Charenton - France) Ludovic Beyhurst (Schiltigheim - France)
2009 Dominykas Zupkauskas (Vilnius - Lietuva) Simon Cluzeau (Mordelles - France)
2008 Augustas Suliauskas (Vilnius - Lietuva) Antoine Pondard (Pays de Vitré - France)
2007 Niccolo De Vicco (Forti E Liberi - Italy) Hugo Blanchet (Cherbourg - France)
2006   Maxence Claveau (Pays de Vitré - France)
2005 Davide Ortolina (Gerardiana - Italy)  
2004 Riha Kamil (SP Prague - Czech Republic) Guillaume Tasquin (Liège 2 - Belgium)
2003 Marc Antoine Bourgault (Mayenne - France) Antoine Morlier (Chartres de B. - France)
2002 Julien Beaudoin (Liège - Belgium) Maxime Gaudoux (Liège 2 - Belgium)
2001 Marc Alonzo Casdessus (Barcelona - Spain) Clément Allerme (Calvados - France)
2000 C. Ratjen (SC Rist Wedel - Germany) C. Abline (Mayenne - France)
1999 P. Ritter (Vilnius - Lietuva) M. Godet (Pays de Vitré - France)
1998 V. Giannoy (Aris Glyfadas - Greece) F. Delsaute (Liège 2 - Belgium)
1997 P. Striukas (Vilnius - Lietuva) X. Colette (Liège 2 - Belgium)
1996 A. Cinevicius (Vilnius - Lietuva) R. Picardo (La Réunion - France)
1995 X. Hubert (Liège 1 - Belgium) M. Laoubi (CO Pacé - France)
1994 J. Deiksmanis (Riga - Latvia) G. Donnay (BC Belleflamme - Belgium)
1993 N. Delgado (Luxembourg) F. Targarona (La Salle Bona. - Spain)
1992 T. Vaicunas (Vilnius - Lietuva) N. Nejddar (Morocco)
1991 J. Sing (Aveiro - Portugal) M. Nabil (Morocco)
1990 S. Morel (Liège - Belgium) R. Sawari (Ille & Vilaine - France)
1989 MS. Querol (Catalogne - Spain) N. Clarke (B. Dublin - Ireland)
1988 L. Stipulante (Liège - Belgium) J. Maginot (Maine & Loire - France)
1987 A. Biotteau (Maine & Loire - France) V. Hantschke (SCR Wedel - Germany)
1986 A. Motta (US Monza - Italy) E. Bouvier (CO Pacé - France)
1985 E. Daune (Liège - Belgium) -